NSTS-01 VLOS do 4 kg

 • LOTY W ZASIĘGU WZROKU PILOTA
 • LOTY W BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI OD LUDZI I ZABUDOWAŃ
 • OD 1 STYCZNIA 2024 ROKU KURS SKIEROWANY DO OSÓB, KTÓRE MAJĄ AKTUALNE OŚWIADCZENIA O OPERACJI ZGODNEJ Z NSTS LUB POSIADAJĄ OPERATORA, DLA KTÓREGO BĘDĄ PEŁNIĆ ROLĘ PILOTA DRONA PODCZAS LOTÓW.
Jeśli chcesz wykonywać LOTY W ZASIĘGU WZROKU dronami o masie startowej DO 4 KG na warunkach kategorii szczególnej - dobrze trafiłeś/aś! 

Zdobyte uprawnienia pozwolą Ci na: 
 • wykonywanie lotów w zasięgu wzroku lub z widokiem z pierwszej osoby(FPV),
 • latanie BSP (wszystkie typy UAV) o masie startowej nie większej niż 4 kg,
 • loty do 120 m AGL lub max. 15 m ponad sztuczną przeszkodą (odl. w poziomie – 50m)
 • w operacjach FPV (do 50 m nad poziomem terenu, do 500 m odległości od operatora)
 • brak określonej odległości od ludzi, zwierząt, statków powietrznych czy innych przedmiotów, zachowanie bezpiecznej odległości odpowiedniej dla danego pilota,
WAŻNE! Od lutego 2022 roku nie ma obowiązku przejścia szkolenia teoretycznego, jednak PAMIĘTAJ, że będziesz musiał/a posiąść wiedzę potrzebną do zaliczenia egzaminu teoretyczny. Dlatego zastanów się, co będzie dla Ciebie najbardziej korzystne i wybierz jeden z poniższych wariantów.


— TEORIA E-LEARNING + PRAKTYKA —

W pakiecie uzyskasz:

 • 10 dni dostępu do platformy e-learningowej - możesz uczyć się w dowolnym miejscu (z dostępem do internetu :)) i czasie. W materiałach zawarta jest wiedza ze wszystkich modułów wymaganych na egzaminie teoretycznym. 
 • szkolenie praktyczne - 4-godzinne spotkanie stacjonarne, gdzie 1 godzina to ćwiczenia naziemne, a kolejne 3 to loty szkoleniowe w powietrzu. Jest to szkolenie indywidualne, zatem Trener w pełni poświęca uwagę i czas tylko Tobie.
 • ocena umiejętności praktycznych - nastąpi bezpośrednio po szkoleniu praktycznym. Nasz Trener zweryfikuje czego nauczyłeś się w trakcie szkolenia i jak radzisz sobie z zadanymi figurami

— TEORIA WEBINAR + PRAKTYKA  —

Pakiet zawiera:

 • dwudniowe zajęcia zdalne w czasie rzeczywistym ( w sumie 12h) - przez dwa dni przyswajasz wiedzę podczas wykładów, które odbywają się za pomocą platformy webinarowej (ZOOM). Taka forma szkolenia umożliwia bezpośrednie zadawanie pytań dotyczących treści na bieżąco. 
 • szkolenie praktyczne - 4-godzinne spotkanie stacjonarne, gdzie 1 godzina to ćwiczenia naziemne, a kolejne 3 to loty szkoleniowe w powietrzu. Jest to szkolenie indywidualne, zatem Trener w pełni poświęca uwagę i czas tylko Tobie.
 • ocena umiejętności praktycznych - nastąpi bezpośrednio po szkoleniu praktycznym. Nasz Trener zweryfikuje czego nauczyłeś się w trakcie szkolenia i jak radzisz sobie z zadanymi figurami
— PRAKTYKA —

Jeśli jesteś gotowy podejść do egzaminu teoretycznego bez szkolenia, ta opcja będzie dla Ciebie najlepsza. W pakiecie: 

 • szkolenie praktyczne - 4-godzinne spotkanie stacjonarne, gdzie 1 godzina to ćwiczenia naziemne, a kolejne 3 to loty szkoleniowe w powietrzu. Jest to szkolenie indywidualne, zatem Trener w pełni poświęca uwagę i czas tylko Tobie. 
 • ocena umiejętności praktycznych - nastąpi bezpośrednio po szkoleniu praktycznym. Nasz Trener zweryfikuje czego nauczyłeś się w trakcie szkolenia i jak radzisz sobie z zadanymi figurami.

— EGZAMIN TEORETYCZNY —

Jeśli zechcesz odbyć szkolenie teoretyczne w naszym ośrodku, możemy zadbać o to abyś mógł przystąpić do egzaminu bezpośrednio po ukończeniu nauki. 
Egzamin zostanie przeprowadzony przez podmiot zewnętrzny. Jednak nie musisz się martwić, zajmiemy się organizacją a Twoim zadaniem będzie tylko stawić się umówionym miejscu i czasie :)
Z kolei jeśli wybierzesz wariant: PRAKTYKA, egzamin może odbyć się w naszym ośrodku. Wystarczy, że wybierzesz taką opcję w konfiguracji zakupu.

WYBRANY WARIANT ZAZNACZ W KOSZYKU!

Warunki przystąpienia do szkolenia

1. Ukończenie 18 roku życia (osoby w wieku 16-18 lat za pisemną zgodą rodzica/opiekuna)
2. Rejestracja oraz zaliczenie egzaminu do kategorii otwartej A1/A3 w systemie Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod adresem: drony.ulc.gov.pl 

 

Program szkolenia

Program szkolenia w oparciu o wytyczne Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

 • Część teoretyczna 
 1. Przepisy lotnicze
 2. Ograniczenia możliwości człowieka
 3. Procedury operacyjne
 4. Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
 5. Ogólna wiedza na temat bezzałogowych statków powietrznych
 6. Meteorologia
 7. Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego w locie
 8. Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi

 •  Egzamin teoretyczny 

Test jednokrotnego wyboru z możliwością powrotu do pytań.
Ilość pytań: 80
Czas na rozwiązanie: 90 min
Próg zaliczenia: 75%

WAŻNE! W przypadku, gdy Kursant realizuje szkolenie teoretyczne w naszym ośrodku, egzamin przeprowadzany jest przez zewnętrzny podmiot. Zajmujemy się ustaleniem terminu i organizacją egzaminu.

 • Część praktyczna i ocena umiejętności praktycznych
1.Czynności przed lotem
 1. obsługa naziemna
 2. planowanie operacji
 3. przegląd przedstartowy i konfiguracja systemu BSP
2. Procedury w trakcie lotu
 1. zapoznanie się z procedurami awaryjnymi
 2. prowadzenie skutecznej obserwacji i utrzymywanie BSP w zasięgu wzroku
 3. wykonywanie dokładnych i kontrolowanych manewrów w locie na różnych wysokościach i w różnych odległościach
 4. monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu BSP
3. Czynności po zakończeniu lotu  
 1. wyłączenie i zabezpieczenie systemu BSP
 2. kontrola po zakończeniu lotu i zarejestrowanie wszelkich istotnych danych dotyczących stanu BSP i załogi
 3. przeprowadzenie odprawy
 4. określenie sytuacji, które wymagały zgłoszenia zdarzenia i sporządzenie przykładowego zgłoszenia.

 

Jeśli ukończysz szkolenie z pozytywnymi wynikami egzaminów wystawimy certyfikat wiedzy teoretycznej i potwierdzenie ukończenia szkolenia praktycznego, a następnie poinformujemy Urząd Lotnictwa Cywilnego o uzyskanych uprawnieniach. W ciągu kilku dni uprawnienia zostaną potwierdzone na Twoim profilu Pilota.

Od tej pory możesz już legalnie wykonywać loty wg scenariusza NSTS-01! Gratulacje!

Miejsce szkolenia praktycznego:
Niezależnie od formy części teoretycznej, część praktyczna realizowana jest ze względu na specjalną stefę lotniczą nad Rzeszowem, na terenie hotelu Platan (Sielec 79 A, 39-120 Sędziszów Młp.)

W przypadku grup liczących min. 4 osoby, szkolenie może odbyć się w miejscu wybranym przez Kursantów.

Termin szkolenia:
Terminy rozpoczęcia szkoleń ustalane są indywidualnie.

Typ BSP:
Szkolenie do: NSTS-01 – prowadzi do uzyskania uprawnień na wszystkie typy BSP o masie do 4 kg, NSTS-02 – wielowirnikowiec o masie poniżej 25 kg, NSTS-03 – płatowiec o masie poniżej 25 kg. 

Sprzęt:
Szkolenie odbywa się na sprzęcie ośrodka szkoleniowego. Jeśli przyszły pilot będzie docelowo używał innego sprzętu, zobowiązany jest do odbycia doszkolenia produktowego.

Konfiguracja zakupu

* Termin szkolenia
9
Ilość
- +
Cena
1 450,00 zł
Brutto